Kosztorys budowy domu dla banku za darmo – hit czy kit?

Jak zdobyć kosztorys budowy domu dla banku za darmo?

W dzisiejszych czasach trudno spotkać ludzi, którzy budują dom lub gruntownie podejmują się remontu budynku mieszkalnego bez kredytu. O własnych „czterech ścianach” marzy każdy, jednakże nie każdy też wie, że starając się o kredyt na budowę domu będzie potrzebował kosztorysu budowlanego, który będzie musiał przedłożyć bankowi. Kredytobiorca może wykonać kosztorys budowy domu dla banku samodzielnie. Wystarczy, że posiada specjalistyczną wiedzę i jest we władaniu aktualnych cen materiałów i prac. Ale nie oszukujmy się. Nie we wszystkim jesteśmy doskonali i niestety niektóre prace musimy po prostu zlecić specjalistom. Jeżeli doszliśmy do tego momentu, że aby dopełnić wszelkich formalności został nam jedynie kosztorys, nie należy się więc wahać ani minuty. Nasuwa się pytanie: czy kosztorys musi być podpisany przez tzw. licencjonowanego kosztorysanta? Otóż okazuje się, że nie. Jednakże niektóre banki życzą sobie, aby pod wykonanym kosztorysem widniał podpis osoby z uprawnieniami.

Zawartość kosztorysu budowy domu dla banku

Nie ważne, czy przygotowujemy kosztorys samodzielnie, czy też opracowuje go dla nas kosztorysant budowlany, musimy pamiętać, że dokumentacja powinna uwzględniać całość prac i materiałów budowlanych, które prowadzą co najmniej do stanu surowego zamkniętego! Należy wziąć po uwagę konstrukcje: budynku, dachu, stolarki zewnętrznej oraz wykończenie wnętrz. W kosztorysie budowy domu dla banku nie uwzględniamy natomiast wyposażenia tzw. ruchomego (AGD, RTV).

Kosztorys budowy domu dla banku – może jednak wykonam samodzielnie?

Tak jak powiedzieliśmy sobie uprzednio, można próbować swoich sił w wykonaniu kosztorysu samodzielnie. Jednakże warto zlecić go specjaliście. Między innymi z tego powodu, że profesjonalny kosztorys budowy domu dla banku jest wówczas zupełnie inaczej traktowany przez tę instytucję z uwagi na dokładność wyliczeń. Po wtóre należy się dowiedzieć, czy tego typu dokumentacja musi być podpisana przez osobę uprawnioną. Jest to detal, ale nazbyt ważny, aby był bagatelizowany.

Wszystkich zainteresowanych profesjonalnym wykonaniem kosztorysu budowlanego na potrzeby banku, czy to będzie budowa domu, remont mieszkania czy inne, zachęcamy do kontaktu.

Kosztorys inwestorski w 24H Kosztorys inwestorski w 24H
Zadaj pytanie: ekosztorysant24@gmail.com lub zadzwoń 692-014-662

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *